کسب و کارتونو به حداکثر برسونید.

 

  • از استراتژی کلیدواژه ها استفاده کنید

یکم تحقیق کنید و با استفاده از ابزاری مثل Google Keyword Planner ببینید کدوم عبارات مرتبط با محتوای شما بیشترین تعداد جستجو رو دارن. تو این کار باید دقیق عمل کنید. مثلا اگه کلیدواژه ای مثل "چادر" انتخاب کنید، گستره وسیعی رو در بر میگیره. مثلا شاید مزایا و معایب چادرها، چادرهای مختلف و غیره. اما کلیدواژه ای مثل "خرید لوازم جانبی چادر" فقط کسایی رو به سمت سایتتون میکشه که میخوان لوازم آلات چادر بخرن.

  • کلیدواژه هاتونو تو عنوان صفحه و هدرها بگنجونید

با قراردادن کلیدواژه ها تو هدرها و عناوین صفحه میتونید برای جستجوی طبیعی سایتتون رتبه بگیرید. علاوه بر این باید عنوانتونو جایی بذارید که تو چشم باشه و هدرها باید در مسیر جریان محتوای سایت قرار بگیرن. اگه عنوانتون یه چیزی مثل "تخم چای" باشه، ممکنه تو خیلی از جستجوها بالا بیاد و چون ربطی به نیت کاربر نداشته به عنوان اسپم شناخته بشه. اما اگه به جاش بنویسید "مزیتهای تخم چای برای سلامتی" میتونید خیلی بهتر توجه کاربرها رو به خودتون جلب کنید و ترافیک سایتتونو بالا ببرید.

  • محتوا

وسواس نباشید و زیادی برای کلیدواژه ها تحقیق نکنید. همین که محتوای خوب و مفیدی تولید کنید، ممکنه خود به خود تو اون محتوا خیلی از عبارتهایی بکار بره که حتی براشون سرچ هم نمی کردید و از طریق همونها هم بتونید ترافیک بگیرید. باید رقباتون هم در نظر بگیرید. محتوا کلید برجسته شدن و دیده شدنه.

  • لینکهای داخلی و جهتیابی ها را تنظیم کنید

گوگل بر اساس تعداد دفعاتی که یه صفحه لینک شده، صفحات رو درجه بندی میکنه. اگه به صفحاتی که اهمیت چندانی ندارن یا جزء محتوای خوب سایتتون به حساب نمیان، لینک داخلی یا جهتیابی بدید، به ضرر سئوی خودتون کار کردید.

  • لینکهای خارجی

الگوریتمهای جستجو برای تعیین کیفیت صفحه به شدت به لینکهای خارجی وابسته اند. فقط از دو روش میشه لینک خارجی گرفت: نوشتن محتوای بسیار عالی یا ارتباط گرفتن با مدیر سایتهای دیگه.

  • استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی الآن تو بازاریابی آنلاین هم باب شدند و روز به روز هم بیشتر رشد میکنن. آمار نشون میدن 76% از بازاریابها برای ارتقای رتبه جستجوشون از شبکه های اجتماعی استفاده میکنن. خط بین سئوی وب و شبکه های اجتماعی هم محوتر شده و ممکنه حتی محتوای شبکه های اجتماعی هم تا چند وقت دیگه رو موتورهای جستجو فهرست بندی بشن.

  • محلی باشید

آپدیت کبوتر گوگل رتبه محتواهای مربوط به جستجوهای محلی رو افزایش داد. قشنگی وب اینه که مردم سراسر دنیا رو بهم مرتبط میکنه. ترافیک اینترنت محلی هم حالا یه گوشه مهمی از سئو شده